Sevdiğim Şeyler


Bu fotoğrafı gördüğümde aklıma çocukluğumda en yakın 2 arkadaşımla evimize çok yakın olan minik bir avm denilebilecek olan merkeze sinemaya gidişimiz, ardından da burger king’de çocuk menüsü ve renkli dondurmalardan yiyişimiz geliyor, büyüdükçe chicken royal’e ve whopper’a döndük, tabi bir müddet sonra dondurmalar da tek seçeneğe döndü, sade beyaz.. Her gidişimizde farklı renkler ve tatlar denerdik, beyazla karışık bir şekilde geliyordu zaten dondurma. Bilmem hatırlar mısınız birkaç tane seçenek vardı. Hatırladıklarımın arasında hindistan cevizi ve muz da yer alıyor, uydurmuyorsam hindistan cevizi mavi olsa gerek. O dondurmaları hayatım boyunca unutmayacağım. Kırmızı, sarı, mavi, turuncu, yeşil..

Hüzünlendim yine, çocukluğumuzu hatırlayınca mı hüzünleniyoruz, yoksa var olan şeyler bir şekilde yok olduklarında mı..

Dondurma demişken en sevdiğim kokulardan biri ise dondurma dolabı kokusudur, hemen her dolapta olur, çocukken dondurmayı almak için neredeyse dolabın içine girmek gerekiyordu, o koku dediğim gibi belki de çocukluğumu hatırlattığı için sevdiğim bir kokudur. Hâlâ dondurma alacakken ortam müsaitse başımı dolabın içine sokarım ve mest olurum, evet gerçekten mest olurum, yaşamak çok güzel derim o an.

Hazır kenarda köşede kalmış özelliklerimi sıralarken, psikolojik olarak eleştiriye açık olan iki özelliğimi de sıralayayım. Ellerimi havlu yerine bornoza kurulamayı daha çok seviyorum, tabi misafirlikte bunu yapmıyorum 🙂 Belki bornozun kuru olma ihtimâli daha yüksek olduğundandır, yahut bornozun daha geniş yüzey alanına sahip olmasından dolayı da olabilir. Diğeri ise dergileri tersten okumak. Bir dergi aldığımda konu konu olarak arka kısımdan başlamak daha çekici geliyor; fakat eskisi kadar baskılı değilim bu konuda.

Sevdiğim Şeyler” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s