Puzzle Üzerine 2

Puzzle hakkında yazmaya devam ediyorum, kedilerde kalmıştık.Yaptığım puzzle’ı bitirip çerçevelettim, biraz masraflı olduğundan çok sık puzzle yapmamak iyi oluyor, zaten çok da kolay bir süreç değil tek başınıza yapıyorsanız, yahut biraz uğraşmak gerekiyor, neyse bunlara siz karar verin.

Puzzle 4

Arkadaşlarımdan biri, Ferhat, yapbozları yaptıktan sonra hediye olarak veriyordu, güzel bir yöntem, sonuçta emek harcanmış bir hediye oluyor, hem de göze hitap eden sanatsal bir değer yaratıyor. Ben de bu puzzle’ı teyzemlere yeni yıl hediyesi olarak hediye ettim, aynı apartmanda oturduğumuzdan çok da uzağa gitmedi puzzle. Hem teyzemin kısa bir süre önce ailemize bir kedi kattığından dolayı hediyenin daha manalı olacağını düşündüm.

Tarçın Adı Tarçın

Tarçın’ın yaptıklarından bahsetsem konudan uzaklaşacağım, şunu demem yetecektir, herkesin ailesinde bir kedi ve bir köpek mutlaka bulunmalı, Arif gibi maymun da isteyebilirsiniz, parmak maymunları kaçak yollarla getirince haber verirsin 😉

Puzzle 5

Kedilerle ilgili ilk yaptığım puzzle buydu. Ucuz bir fiyata görünce kaçırmadan almıştım, üniversitede girdiğim bir sınav sonrasında rahatlamak için eve gelip 1-2 saatte bitirmiştim bu puzzle’ı. 200 parça diye hatırlıyorum. Aynısının köpek versiyonu da var, onu da nişanlımla yapmıştık, fakat henüz çerçeveletmedik. Onun da Paşa adında çok tatlı bir köpeği var zaten 🙂 ama ikimiz de kedileri de köpekleri de seviyoruz.

Paşa

Bu da Paşa

200 parça küçük bir eğlence için yeterli sayı. Henüz 500 parça denemedim fakat, onun da daha uzun bir eğlence vereceğinden eminim, belki de ideali 500 parça olmalı, çok uğraştırmadan başladığın hevesle anında bitiverir.

Gerçi Ferhat’ın bir gün yapmamız için beklettiği 3000 parçalık Guernica da bize farklı bir eğlence verebilir, göreceğiz, ama onu yapacak olursak bunu kendisine hediye etmesini isteyeceğim 😉

Guernica

Guernica demişken şu siteyi buldum http://www.puzzleteacher.com/ ve şu an o kişinin Guernica konusunda destan yazdığını öğrendim, 8.’sini tamamlamış ve devam da ediyor, ohaa ! demek istiyorum. Sanırım cidden işi gücü yok, yani kısa sürede tamamladığı için böyle söyledim. Daha fazla dehşete düşmemek için siteyi terk ediyorum. Böylece ciddi ciddi bu işle uğraşanların da varlığını görmüş oldum.

Bu arada kedi puzzle’ına tekrar baktım da, suçluların portresi gibi olmuş, hangisinin daha piskopat olduğunu tartıştığımızı hatırlıyorum.

Gelgelelim kedilerle ilgili bahsedeceğim son puzzle’a

Rosina Wachtmeister Mini Puzzle 7

Rosina Wachtmeister’ın mini puzzle’larından birine bir oyuncakçıda denk gelmiştim, iki puzzle vardı, bir tanesi açılmış ve parçası eksikti, zaten o bu kadar güzel değildi, fiyatı da yanlış hatırlamıyorsam 2 tl gibi birşeydi,  5 tl’den daha az olsa gerek. Kaçırmadan aldım, ve ona uygun da bir çerçeve varmış evde, hemen masamın kenarına iliştirmiştim o zamanlar. Şimdi ise kitaplığımda yer almaya devam ediyor.

Raftaki Kediler

Bu mini puzzle’ları araştırmaya devam etmiştim, Kadıköy’de bir kırtasiyede bulmuştum, fakat fiyatı epey bir pahalıydı, aklımın bir köşesine not edip uzaklaşmıştım.

Kutusu da yukarıda, 54 parçalık hoş ve enerjik bir puzzle.

Aşağıdaki linkten çizerin ürünlerine ulaşabilirsiniz, puzzle vb.. Ürünlere bakınca bende de bir mumluk olduğu aklıma geldi, nereden alındığını bilmediğim bir hediyeydi. Yatak örtüsü bile yapılmış, bulunabilse güzel bir hediye olurdu.

Puzzle 6

IMG_1399

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s