Oyun – God of War

2015/01/img_5798.jpg

Benim çok sevdiğim bir play station oyunu üzerine bahsedeceğim. Bu oyun yunan mitolojisini oyunda yeni bir karakter yaratarak farklı bir şekilde anlatıyor. Karakterimiz Kratos yarı tanrıdır.
Tarihte Kratos isminde bir kralın yaşadığına dair elbette ki bir işaret yok. Fakat Kratosun büyük Sparta Kralı 1. Leonidas olabileceği tahminleri bulunuyor. Leonidas’ın Kratos’tan çok büyük farkları yok zaten. O da tıpkı Kratos gibi tanrılara meydan okuyup ölüme meydan okumuş. Hakkındaki rivayetler öyle ilginç ki bir inanca göre de Olimpos dağına çıkıp tanrıları öldüren kişi olarak tasvir edilmiş. Bu yönüyle Kratos’a benzetilebilir. Asi ve savaşçı yönü ile birlikte korkusuzluğu tam da bizim kahramanımıza benziyor. Elbette bunlar teorilerden ibaret. Biraz hikayeyi anlatacak olursak ; Kratos Sparta komutanıdır ve bir savaşı kaybederken o zaman ki savaş tanrısı Ares’e yalvarır. Ares ruhu karşılığında ona yardım eder fakat Kratos artık bir ölüm makinasına dönüşür ve istemeden karısını ve çocuğunu öldürür. Sonrasında intikam yemini eder, tanrıların yardımıyla Ares’i yener ve savaş tanrısı olur. İlk oyun böyle sona ermektedir. Gerçekten grafikleri, hikayesi, karakter kontrolü açısından muazzam bir oyun. Herkese tavsiye ederim 🙂

2015/01/img_5797.jpg

2015/01/img_6508.jpg

Oyun – God of War” için 2 yorum

  1. Devamı gelecek mi yazının ? Ben de 3. oyunu ps3’te bitirmiştim. Konusu da olması oyuna ayrı bir güzellik katıyor. İlk oyunlardan başlayıp hikâyeyi baştan takip etmek istiyorum, bakalım.

    Liked by 1 kişi

    1. Hikaye açısından 1.sinden başlaman iyi olur. Oyun içerisinde ki o kısa film tadında hikayeler cidden ayrı bir güzellik katıyor. 4.çıktı konudan bağımsız fakat daha bitiremedim, bu tatilde arkadaşın ps4’ünde bitiricez.

      Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s