En Güzel Hediye

Evet, fiyatını duyunca oha dediğim koşu rüzgarlığını, sevdiğim bana hediye olarak almış.

Ben vazgeçmiştim aslında, yağmurluk rüzgârlık almaktan, eldekilerle idare ederim diyordum, elde de sıradan bir yağmurluk vardı tabi, yürürken bile dikkatli kullanım gerektiren. Tabi sevdiğinizin yanında birşeyleri çok beğenince böyle durumlar çıkabiliyor, bir de ben derinlemesine araştırma yaptığım için hediye alınması şart oldu sanırım 🙂

Rain runner modelini hediye olarak aldım nişanlımdan. Kullanınca bir kez daha memnun kaldım. Pek alışık değildim koşarken yaşanan kolaylıklara, bu yüzden çok güzel geldi bu hediye bana. Bu aralar Bursa’da çok şiddettli, tır deviren rüzgârlar yaşanmakta. Ben de böyle bir günde denedim rüzgârlığımı. Sokak koşusu tecrübem fena olmadığından havaya göre giyinmesini bilirim. İçime atlet ve t-shirt giyinmiştim, hava da serindi aslında. Fakat müthiş bir şekilde terledim. Boyunu ve vücudu çok iyi koruyor, çift taraflı fermuarı var. Alttan da fermuarının olması içeri hava almak istediğinizde boyunu üşütmeyi engelliyor. Kollarındaki bantlar da içeri soğuk girmesini engelleyen faktörlerden. Öte yandan göğüs hizasındaki cepçikler havalanmayı sağlıyor. Yağmur yağıyorsa başlığını fermuarla takıp, kafanıza göre lastiklerinden ayar yapabiliyorsunuz. Bu kadar iyi oturma sağlayan lastikler görmemiştim, içeri yağmur girmesi mümkün değil, tam kafanızın şeklini alıyor. Benimkinin rengi mavi, önde ve arkada karanlıkta ışığı yansıtan çizgiler içeriyor. Cepleri fermuarlı. Sağ cebinden içeriye gelen bir kulaklık çıkışı var, böylelikle kabloyu içeriden geçirebiliyorsunuz. Önceleri boğazımı rüzgârdan korumakla ve aşırı terlemeyi önlemekle çok uğraşmıştım. Bir de müzik konusu ayrı bir problemdi. Kulaklık kablolarını koluma bile sarmışlığım vardı, genelde kol bandıyla da uğraşır dururdum. Ufak bir mp3 player de aldım ve sorun çözüldü. Müziksiz de koşmak ayrı güzel tabi, yerleri ayrı.

Önceden araştırdığım diğer modellerden de bahsedeyim,

 

Cyclone modelini birkaç kere Boyner’de görmüştüm, her defasında fiyatına bakıp, hımm daha inmemiş derdim, almayı cidden düşündüğümde ise bir daha göremedim.

 

 

Windrunner modelini denemiştim geçenlerde, pek güzel his vermemişti bana. Sonra vazgeçmiştim zaten arayışımdan.

 

 

Bayanlar için şu farklı modelleri gördüm, Türkiye’de olduklarını sanmıyorum ama güzele benziyorlar. Kaynak bilgisi için üzerlerine tıklayabilirsiniz.

Bir düzenleme yapayım, ülkemizde satın almak için buradan buyurabilirsiniz.

İş yerindeki arkadaşım Şefik’in de geçen gün dediği gibi ucuz mal alacak kadar zengin değilim diye bir laf var. Spor yaparken de yerine göre bunun uygulanmasını doğru buluyorum. Bu hediye bu uygulamanın en güzel örneklerinden biri benim için 🙂 tekrar teşekkür ediyorum.

En Güzel Hediye” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s