10000. Fotoğraf

Bir seneden fazla  bir zamandır DSLR makinamla fotoğraflar çekmekteyim. Makinamla bir çok fotoğraf çektim. Birisi bana nekadar fotoğraf çektiğimi sorsa bunu hemen söyleyebilmem mümkün olmazdı. Önce makinamı açar sonrada fotoğraf sayacının kaçı gösterdiğine bakardım.

Bu sabah makinamı çalıştığım ofise götürdüm. Makinamı benimle beraber ofise götürüyorsamki bunun iki muhtemel sebebi vardır. Birinci sebep; o gün  içimden fotoğraf çekmek gelmiştir. İkinci sebep ise makinamın içerisinde daha önceden çektiğim ve görmek için sabırsızlandığım  fotoğraflar vardır. Bu sabah son iki gündür çektiğim fotoğrafları görmenin sabırsızlığıyla makinamı yanıma aldım. Evden çıkmadan öncede aklıma hava tahminlerinde kar yağışının beklendiği geldi. Perdeleri aralayıp camdan dışarıya baktığım zaman çok kötü olmayan bir hava görünce dışarının bir fotoğrafını çekmek içimden geldi ve çektim.

Ofise vardığımdan yaklaşık iki saat sonra bir kar yağışı bastırdı. Bu kar esnasında birçok güzel fotoğraf çektim. Ardından da makinamdaki fotoğrafları almak için makinayı bilgisayara bağladım ve fotoğrafları aldım. Fotoğrafları alırken fotoğrafların adlarında bir tuhaflık sezdim. Fotoğrafların adları artık binli sayılar değildi de on iki on üç gibi küçük sayılardı. Bunun sebebini araştırırken farkettimki makinanın içerisindeki sayaç sadece dört haneli fotoğraf sayısını tutabiliyor. Buda demek oluyorki bugün çektiğim ve bir numaralı fotoğraf benim 10000. fotoğrafım.

Gördüğüm bu sayı beni sevindirdi. Uzunca bir zamandır makinamla çok güzel anları fotoğrafladım ve çok güzel fotoğraflar çektim. Çok daha güzel fotoğraflar çekeceğimi ve ileride bir gün bu eskimeyen hatıralara bakacağımı düşünüyorum.

10000. fotoğraf
10000. fotoğraf

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s