Atelier Rebul

Ateiler Rebul Korupark

Bir gün berberde otururken kenarlarda duran mandarine yazılı tahta kapaklı güzel şişeleri farkettim. Bir sonraki sefer gidişimde ise şişeler boşalmıştı, yine de uzanıp birini aldım ve dibinde kalmış mandalina kokusunun farkına varabildim.

Kolonyada mandalina kokusunu seviyorum, güzel farklı bir ferahlatıcılık katıyor ele yüze ve ortama. Daha önce de Paşabahçe’nin portakal kolonyasını almıştık, mandalinası biraz ağır kaçıyordu sanırım; ama portakalı güzeldi.

Carte DorHazır mandalina demişken, Carte Dor’un çikolata tutkunlarına dondurmasını deneyip çok memnun kalmıştım, sonra meyve tutkunlarına olanını da görünce hemen denemek istedim. Eğer meyveli dondurma seviyorsanız tavsiye edebilirim; fakat kavun, mandalina ve çileği karıştırıp yiyince hangisinin hangisi olduğu karışabiliyor 🙂

IceO gün yazmıştım Atelier Rebul’u ve mandalina kolonyasını aklıma. Bir müddet sonra standına denk geldiğimde hiç çekinmeden uğrayıp kokuları denemeye başladık nişanlımla. Değişik değişik bir sürü çeşidi var. Geçen yazımda bahsettiğim Neroli çeşidi de vardı. Ben mandalina alma fikriyle gitmiştim; fakat önerilerle birlikte traş sonrası kullanımında  Ice kolonyasının daha uygun gideceğini düşündük. Adından da anlaşılacağı gibi gayet ferahlatıcı bir kolonya Ice.

Parfüm çeşitleri de var, onlardan ise bergamot patchouli’yi beğendim, daha sonra onu da almayı düşünüyorum.Numune

Bu alışverişimizde bize bir sürü küçük numunelerden vermişlerdi, arasıra küçük seyahatlerimde bunları yanıma alıyorum, büyük şişe taşımaktansa böyle daha kullanışlı oluyor ve farklı modelleri de denemiş oluyorsunuz.NumunelerNumuneler 2

Kullandıktan sonra memnun kaldığımdan dolayı enişteme de doğum gününde bir tane almayı düşünerek tekrar standa uğradım, stand diyorum çünkü alışveriş merkezinin kenarında stand gibi duruyor benim gittiğim mağaza. Kendime aldığımın aynısından alıyordum ki, yeni çıkmış İstanbul kreasyonunu gördüm ve onu almaya karar verdim. Bu koku biraz daha parfümümsü esintiler içeriyor, şişe tasarımı da biraz daha farklı.

Aynı kokuyu bir müddet önce gittiğimiz Bebek’teki Baylan Pastanesi’nin tuvaletinde de görmüştük. Tuvaleti güzel döşemişlerdi, İstanbul’un çubuklu oda parfümünden yerleştirmişlerdi ve yanında da kolonyası bulunuyordu. Bu tuvalette elleri kurulamak için bildiğimiz havlulardan yer alıyor o da ayrı bir güzellik tabi.

Berberde başlayan yazımı pastahanenin tuvaletinde sonlandırırken, en sevdiğim kokulardan birinin dondurma dolabı kokusu olduğunu tekrar vurgulamak istiyorum.

Atelier Rebul” için 2 yorum

  1. Rebul kolonyalarından bir keresinde BİM mağazalarını gelmişti. Bende lavanta kokusunu sevdiğim için lavantalısını aldım. Aldığım kolonyayı evde kolonyam olduğu için ofiste kullamaya kara vermiştim. Arkadaşlarım benim kolonyamın kokusunu ilk aldıkları zaman kolonyamın berber kolonyası olduğunu söylemişlerdi. Bunun üzerinden bana biraz şaka bileyapmışlardı.

    Rebul kolonyalarını bende seviyorum.

    Beğen

  2. Bir arkadaşım bir ara Taksim’de ki Rebul’da staj yapmıştı kimya üzerine, o aklıma geldi. Parfümlerin fiyatları nasıl, kalıcı mı? Parfümü olduğunu bilmiyordum, kolonyaları baya meşhur zaten.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s