Film – Just Before I Go

Just Before I Go

Filmlerin bu yanını seviyorum, gerçekte pek yaşanmayacak şekilde istenmeyen olumsuz koşul ve kişilerle yüzleşebiliyor karakterler. Davranılmayacak şekilde hareket edebiliyorlar, gerçi bu filmde çok fazla böyle durum yok, yaşanmış ya da yaşanabilir olaylar kısmen.

Gerçekten demek isteyip de diyemediğimiz birçok şey var. Kişiliğim gereği zor hayır diyebildiğimden bu durum bana da böyle geliyor olabilir; ama yine de hepimizi zorlayan durumlar, kimi zaman iş hayatından kişiler oluyordur. Sonra içimizden söylemek durumunda kalıyoruz, bu da içimize atmak oluyor, yahut başka kişilerle bu durumları konuşup rahatlama arıyoruz.

“Bir yer var biliyorum herşeyi söylemek mümkün” diyordu şair. Bunu güzel duygular için söylese de olumsuz duygularımızı da aktarabileceğimiz mümkün bir yer olmalı.

Bu kadar geyikten sonra. Filmin başına gelelim, yani en spoiler çıkmayacak yerine, film baş karakterin intihar etme düşünceleriyle başlıyor. Bunun için de eski defterlerini kapatmak istiyor ve böylece ortaya bir film çıkıyor.

Daha önce de dediğim gibi çok fazla filmi incelemeyi ve olayları anlatmayı sevmiyorum. Filmin bende oluşturduğu güzel duygulardan dolayı kısa kesip filmi izlemenizi tavsiye ediyorum. Çok komik değil ama komik bir film. Ek bilgi olarak yönetmenliğini Friends dizisinden Courteney Cox’un yapmış olduğunu söyleyebilirim.

Film – Just Before I Go” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s