Sonlar

start-finish-line

Düşünüyorumda; hayatımda bir şekilde sona eren şeyler hep güzel şeylermiş gibi geldi bir an. Aslında öyle olmadığını biliyorum. Çünkü hayatımda olmasını istemediğim şeylerde bazen sona eriyor ve bunu bir son olarak değilde bir kurtuluş olarak görüyorum.

Sona eren güzel bir şeyden dolayı  hayat bir anda değersiz görünmeye başlıyor gözlerime. Her gün yaptığım işlerin bir anlamı kalmamış gibi hissediyorum. Sanki alacağım bir sonraki nefes için kendime enerji bulamayıp ölecekmişim gibi hissediyorum. Sona erişin bütün kabahatlerini kendimde arıyorum. Sonla ilgili düşüncelere dalmamak için kalabalıklar içerisine dalıyorum.

Bazen mantığım baskın çıkıyor ve kafandan geçen düşüncelerin yersiz olduğuna karar veriyorum. Bu anlarda yaşananın bir son değil sadece bir olay olduğunu düşünüyorum. Hayat sona ermediğine göre yaşanacak, başımdan geçecek bir çok olayın olduğunu düşünüyorum. Bu olacak olaylardan edinebileceğim tecrübeleri(burada öncelikle iyi ve kötü tecrübe yazdım. Sonrasında iyi ve kötüyü sildim. Çünkü yaşananları iyi ve kötü diye sınıflandırmak…) düşünüyorum.

Bu son diye sınıflandırdığım olayın sonu da diğer sonlar gibi olacak. Diğerleri gibi ara sıra aklıma gelen anılara dönüşecekler. Hatırladığım kısmına ve hatırlatığım yere göre bazen beni hüzünlendirecek bazen de düşündürecek.

Sonlar” için 2 yorum

  1. Bazen hüzünlendirecek bazen düşündürücek, hatırladıkça belki üzdürecek belki çok sonra mutlu ettirecek, belki tam tersi olacak, zamana ve mekana bağlı bir fonksiyon gibi sanki..

    Liked by 1 kişi

  2. Önümüzde yaşanacak bir çok güzel olay var. Üzüntülü, hüzünlü şeylerle tecrübelenip güzel şeylerden daha çok zevk alacağız. Umut dolu olmak gerek, hayat keşfedince güzelliklerle dolu.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s