Zor Zamanlar

17284588336_6f954c1c8c_oBir süredir çok ilginç bir sürecin içerisindeyim. Zor zamanlar diyebileceğim bir altı ay geçirdim. Bu altı ay içerisinde iş değiştirdim, sevgilimden ayrıldım, tekrar iş değiştirdim eski işime geri döndüm, hiç yaşamadığım kadar bir gelecek kaygısı yaşadım ve kendimi çok yalnız hisettim. Bu sürecin sonuna yaklaştığımı hissediyorum. En karanlık günleri geride bıraktım. Her geçen gün daha iyi hissediyorum.

Yaşadığım bu zorlu günlerin en çetin geçtiği zamanlarda kendimi hep şununla teselli ettim: şuan çok kötü hissediyorum ama aradan biraz zaman geçip tekrar dengemi bulduğum zaman bu yaşadığım zor zamanlar benim için, tecrübeleri ve yaşanmışlıklarıyla, buruk birer anı olacaklar.

Bu zor zamanlarda kendim, insanlar ve iş hayatı ile ilgili bir çok gerçekle yüzleştim. Belkide bana ağır gelen çok fazla gerçekle çok kısa bir süre içerisinde yüzleşmekti. Belkide bu yüzleşmeler şevkimi kırdı ve beni kaygıya sürükledi.

Yaşadığım ve hisettiklerimi arkadaşlarımla paylaştıkça çok da yalnız olmadığımı gördüm. Benden yaşça büyük ve fikirlerine önem verdiğim iki arkadaşım, hikayemi dinledikten sonra, benim yaşımdayken buna benzer bir süreçten geçtiklerini söylediler. Yaşadıklarımın çok normal olduğunu bana söylediler.

Zor zamanlarımda beni en çok arkadaşlarımla beraber olmak ve spor yapmak rahatlatıyordu. Bu süreç içerisinde çok sevdiğim bir kaç arkadaşım yorulmadan sıkılmadan beni dinledi. Problemlerime kendilerince çözüm önerilerinde bulundular, bu öneriler çokça işe yaradı da. Onlara büyük bir teşekkür borçluyum. Spor yaparken hiçbir sıkıntım ve tasam kalmıyordu. Kendimi o an yaptığım fiziksel aktiviteye veriyor ve hiç bir şey düşünmüyordum. Bu da beni çok rahatlatan ve iyi hissetmemi sağlayan ikinci büyük sığınağımdı.

Bu yaşanmışlıklarla hayat karşısından daha sağlam daha tecrübeli olduğumu hissediyorum. Beni sarsmak isteyen rüzgarın artık daha güçlü esmesi gerekecek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s