Oyun – Plant vs. Zombies 2: It’s About Time

Yaklaşık 3 yıldır telefondan oynadığım Plant vs. Zombies 2: It’s About Time oyunundan bahsedeceğim. Oyun bu 3 yıl içerisinde sürekli kendini geliştirdi.

Oyun PopCap Game tarafından yaratılmış, yaratıcısı ise George Fan.

Oyun içerisinde bir çok konsept var; mısır zamanı, gelecek zaman, korsan zamanı, vahşi batı, buzul devri, ilkel çağ, deniz zamanı vs.  

 Mesela bu resimde Jurassic Marsh konsepti var, içerisinde 32 bölüm var.

Her bir konsept devrin içerisinde ise en az 20 bölüm var.

 Bu resimde solda yeti oyunu çıkmış; hergün oynanabilir ve konseptlerin içerisinde bölümleri görüyorsunuz 15-16 diye.

Tabii bu devirlerin hepsi birden bire açılmadı. Bir devir bittikten sonra oyunda yeni bölüm kalmıyor, bir sonraki devri beklemek zorundasınız. O arada hiçbirşey yapmadam beklemiyorsunuz tabii, hergün bir event oluyor ve hergün coins ödüllü yeti oyunu oluyor.

Konsept içerisindeki her bir bölümde çeşitli farklı görevleriniz oluyor; güneş biriktirme, zombielere geçit vermeme, 15 saniye içerisinde 10 zombie öldürme gibi.

Bunlar şu an havada kalıyor tabii, oyunun nasıl oynandığından bahsedeyim. Sizin bir eviniz var ve bu evi savunmalısınız, zombieler gardınızı aşarsa beyninizi yiyor 🙂 oyun küçük karelerle ayrılmış yerlerden oluşuyor ve siz bu yerlere plant ekiyorsunuz. Plantleri kafanıza göre ekemiyorsunuz. Her birinin bir oyun güneş parası ve oluşma süresi var. Onun için önce ayçiçeği ekiyorsunuz, oradan gelen paralarla plant ekiyorsunuz. Oyun başlamadan kullanacağınız plantleri kendiniz seçiyorsunuz, çoktan seçmeli 🙂

 

125 paraya çift başlı güneş ekiyorsunuz, bu güneşin vereceği paralarla plantleri alıyorsunuz. Mesela kırmızı olan cherrybomb 150 para.

Her bir plantin ve her bir zombienin oyun içerisinde çeşitli görevleri ve karakterleri var. Güçleri, hızları, dayanıklılıkları çok farklı. Oyun içinde almanac diye bir yer var orda görülebilir.

Bu resimde lightning reed’in açıklaması ve özellikleri görülüyor.

Son olarak oyun içinde bir de minik tarlanız var. Bu tarlada bitkilerinizi geliştirip onlara oyun içinde bir kere kullanabileceği boost özelliği verebiliyorsunuz.


Oyun bence çok eğlenceli ve çok zekice. Öyle kolay bir oyun da değil, taktik gerektiriyor. Herkese tavsiye ederim. Bu oyun telefonlarda ücretsiz. Android ve iostan indirebilirsiniz.

Ayrıca youtube’da bununla ilgili bir çok video var. Örnek bir link koyuyorum;

İyi oyunlar!

Oyun – Plant vs. Zombies 2: It’s About Time” için 3 yorum

  1. Şu videoyu izledikten sonra, özledim ve yükleyesim geldi. Bilgisayarda baya oynamıştım, bir tur bitirmiştim yanlış hatırlamıyorsam, ama bitirince bitmiyor ki, başa dönmüştü. Belki bir yıl filan sonra gene açıp kaldığı yerden devam etmiştim. Başa döndü dediysem de ek bitkiler, bahçende büyüttüklerin filan duruyor, sonuçta devam eden bir oyun oynanışı sunuyor. Telefon kastırır diyordum ama sorun olmaz herhâlde, bakalım bakalım.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s