Uber

Amerika’da baya yaygın olan Türkiye’de de gittikçe yaygınlaşmaya başlayan bu uygulamadan bahsedeceğim.

Uber bir taksi çağırma uygulamasıdır.

Bu tarz (BiTaksi) uygulamaların en büyük avantajı kredi kartıyla ödeme olması ve aynı zamanda güvenilirlik. Şöförün adını, puanını, taksi plakasını ve numarasını uygulamadan görebiliyorsunuz. Yoldan herhangi bir taksi çevirmekten çekiniyorsanız bu uygulama tam sizlik.

Uber normal sarı taksiden bağımsız olarak başka araç modellerini de içermektedir. UberXL ile 6 kişilik lüks araçlarda istediğiniz yere rahat bir şekilde gidebiliyorsunuz, özellikle kalabalık bir grup iseniz çok kullanışlı. UberBlack’da ise özel bir geceye veya davete Mercedes Benz’in black lüks araçlarına binerek yolculuk yapıyorsunuz. UberTaxi bildiğiniz sarı taksileri çağırıyor. UberBoat ile iki yaka arasında tekneyle yolculuk yapabiliyorsunuz.

Uber konumunuzu belirlemek ve sürücüyle iletişim kurmak için telefondaki GPS özelliğini kullanır. Çağırdığınızda en yakında bulunan şöför gelir, isterseniz arayıp bulunduğunuz noktayı tarif edersiniz.

 Resimde görüldüğü gibi Uber’i çağırdığımda 7 dakika içerisinde araç geliyor.

Yolculuk bitince size direk yolculuk ve paymentla alakalı bir mail geliyor, detayları görüntüleyebiliyorsunuz.


Ayrıca uygulama içerisindeki geçmiş yolculuklarım bölümünden görüntüleyebiliyorsunuz.

  
Fiyatları belirtmek gerekirse UberGo(Black) taksi açılış ücreti 11,20 TL, km başına ücret 3,10 TL ve dakika başına bekleme ücreti 0,40 kuruştu ama şu an değişmiş olabilir. UberXL açılış ücreti 4,00TL, km başına ücret 2,20 ve dakika başına bekleme ücreti 0,25 kuruş gibi bir rakam. Normal taksi ile karşılaştırıldığında taksi açılış ücreti 3,20TL, km başına ücret 2,00TL ve bekleme ücreti 0,30 kuruş gibi bir rakam. Aralarında çok fark da yok. Şuan İstanbul’da var olan bu uygulama umarım diğer şehirlere de gelir.


Ubere kaydolduğunuzda promosyon kodu kısmına benim bu kodumu girerseniz hem ben hem siz 40TL kazanacaksınız. Kazandığınız bu parayı 3 ay içerisinde kullanmalısınız.


Uber mobil uygulamasından bir kesit.

Ben kullandım ve memnun kaldım, kullanmaya devam edeceğim. Sizlere de tavsiye ederim!

https://help.uber.com
Her türlü sorularınız için ⬆️

Uber” için 2 yorum

  1. 40 tl’yi kullanıp silebiliriz 🙂 şaka şaka, uygulamalar sayesinde gelen bu puan verme muhabbeti aslında biz müşterilerin çok işine geliyor, yararlı kısımlardan biri de bu olmalı şahsen puanı düşük bir kişiyi tercih etmezdim, fiyat km arttıkça biraz fark yaratsa da, ödeme muhabbeti uygulama üzerinden yapıldığından yuvarlama dengeleme ve bahşiş vermeyerek iş çözülebilir 🙂 çok mu cimri gözüktüm..

    Liked by 2 people

  2. Geri bildirim: Zomato | Mind Wandering

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s