Zomato

Zomato, 2008 yılında Hindistan’da kurulmuş ve giderek büyümüş bir cafe/restaurant bulma sitesidir. Geçen yılın başında ülkemizde benzer amaçla kullanılan mekanist sitesiyle birleşmişti, gerçi mekanist’te eczane bakkal vb. yerler de vardı ama o kadar da gerekli değildi zaten, insanlar biraz atmasyon eklemeler yapabiliyordu.

Zomato’yu ilk günlerinde keşfetmiştim, sonra neden öğrenciliğimde böyle şeyler yoktu dedim, akıllı telefondur, otobüs saat ve durak göstergeleridir, Levent Hisarüstü metro hattıdır, hayatı kolaylaştıracak şeyler ucundan kaçmış elimizden. Bursa için pek geçerli olmasa da, İstanbul’un pek çok mekanı için menü ve fiyat bilgisi bulunduruyor, böylece mekanda sürprizlerle karşılaşmamızı önleyebiliyor. Yeni yer denediyseniz bilirsiniz, bazen dişe göre bir şey bulunmuyor, hele öğrenciyseniz o zaman da biraz pahalıya kaçabileceği korkusu sarıyor insanı.

Geçenlerde gittiğim bazı yerler için Zomato’da yorum yazmak istedim, birkaç yer için aklımda kalanları yazdım. Sonrasında bir sürü mail geldi beğeni ve takip gibi. Eve gittiğimde siteyi açtım, bir de baktım ki ne göreyim, Bursa sayfası benim yorumlarımla dolmuş, meğersem yapılan yorumlar kullanıcı sayfası haricinde direk bölgede de akış şeklinde çıkıyormuş ve Bursa’da da pek kullanılmadığından sayfaya giren beni görüyormuş. Biraz zaman geçsin yorumlar alta inecektir 🙂

Sitenin yanı sıra telefon uygulaması da var. Onu da size tavsiye edebilirim. Foursquare uygulamasıyla ne kadar benzerlik taşır taşımaz onu bilemeyeceğim; çünkü daha önce kullanmadım. Zomato’yu kullanmamın sebebi menü bilgilerini içermesindendir, hele fiyatlar da yanında varsa daha ne ister insan.

Bu arada geçenlerde Arif’in yazdığı Uber uygulamasıyla bazı şehirlerde Zomato ortaklık yapıp restauranta gitmeyi daha da kolaylaştırmaktadır. Bilgi için buradan buyurun.

Daha detaylı bilgi edinmek için buradan buyurun.

Zomato_infografik

Zomato” için 2 yorum

  1. Berker bu uygulamayı uzun zaman önce göstermiştin. Uzunca bir süre pek kullanmadım. Son zamanlarda çok ça kullandım. Bir mekana git meden önce menüsünü ve fiyatlarını görmek gerçekten çok yardımcı oluyor. Bende uygulamayı indirip yorum yazmayı düşünüyorum. Bizimde katkımız olsun :). Teşekkürler Berker.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s