Şimdiki Çocuklar Harika (!)

1.jpg

Şimdiki çocukların büyük zevk ve mutluluklarında neler yer alıyor acaba.. Geçen gün Spotify’da reklam çıktığında eski günlere ait anılarım canlandı ve düşüncelere daldım. Ayda yalnızca bilmem kaç liraya reklam dinlememe ve dilediğince şarkı geçme hakkına sahip oluyormuşuz Spotify Premium ile. Eskiden radyoda şarkımız çalsın diye beklediğimiz günleri hatırladım, şimdi ise istediğimiz şarkıyı istediğimiz an dinleyebilmekteyiz farklı platformlar üzerinden. Ne büyük lütuf aslında bu değil mi ?

Sizlerin de kesinlikle olmuştur küçük birer radyosu. Kanalları dolaşırdık belirli bir şarkıyı bulmak için, bazen de şarkılarımız pek çıkmıyor derdik artık biraz eskidiler demekti belki. Aynı şey dizi ve filmler için de geçerli, ve pek çok şey için tabi ki. En sevdiğim şeylerden biri cumartesi ve pazar sabahları erken saatte kalkıp televizyonun başına geçip pembe panteri izlemek olurdu. Televizyonun kanallarını kumandadan değil de tv’nin üzerinden değiştirirdim. Ve en büyük zevklerimden biri ise pembe panteri izlerken kaşarlı ve büfe sucuklu tostumu yemekti. Bu yüzden büfe sucuğa hâlâ duygusal bakarım, tost için alacaksam tercihimi değiştiririm.

Bu ve benzeri zevklerimiz vardı şuanki tercihlerimizi etkileyen. Şimdiki çocuklar ve gençliğin zevkleri neler ki.. Bilgisayarla oynamak, tabletle ve akıllı telefonlarla oynamak, youtube üzerinden çocuklar için yapılan (çoğu saçma) kanalları izlemek.. Suçlamıyorum kimseyi, büyükler olarak biz de vaktimizi çoğunlukla instagram, facebook vb. uygulamalarla geçirmiyor değiliz. Dengeyi kurduktan sonra hepsinin hayatımızda yer almasında sıkıntı yok sanırım. Dengeyi kurmak için de farkına varmak lazım, bütün bu sosyal saldırıların arasında kendimizi bulmak, dengeyi kurmak ve farkına varmak bence oldukça zor. Ama umutlu bakıp bunu sağlamaya çalışmalıyız. Hayat herşeyiyle güzel.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s