Film – Ghost Storeis

Korku filmleri üzerine bir öneri olarak sıcağı sıcağına izlediğim Ghost Stories filminden bahsetmek istedim bu yazıda. Filmin farklı bir tarza sahip olduğunu söyleyebilirim, sakin başlayıp inişli ve çıkışlı bir şekilde devam ediyor. İlerledikçe de değişik bir sona yaklaşıyorsunuz.

Spoiler vermeyi hiç sevmediğimden kısaca bahsetmek gerekirse paranormal olaylara inanmayan bir araştırmacının 3 vakayı incelemesi filmin konusu olmaktadır diyebilirim.

Filmin alttaki afişinde görebileceğiniz gibi, post başlığında da filmin ismini yazım hatası yaparak aktardım. Filmin sloganında da aynı uyumla yapılan yazım yanlışı bulunmaktadır. “The brain sees what it wants to see” Beyin görmek istediğini görür diyor. Bu hatanın farkına vardığımızda bu sloganın demek istediğini anlayabiliyoruz.

Beyin gerçekten görmek istediğini görüyor, özellikle küçükken evde bir koridoru döndüğümde uzaktan birinin de ayağının ilerideki koridoru geçtiğini görürdüm. İlk baktığım yer ve beklenti içinde olduğum pozisyonlarla karşılaşırdım böylece. Ev içinde korku içinde gezerdim. Hepimizin başına gelmiş olabilir bazı zamanlarda böyle olaylar. İzlenilen korku filmleri de korkumuzu ve hayalgücümüzü tetikliyor aslında.

Gene de beynin görmek istemese de görmek zorunda olduğu, bazen göremese de hissettiği hayatın gizemleri olduğuna inanıyorum. Bazı hislerimizi söze dökemediğimiz gibi, bazı inançlarımız kanıtsız olarak devam edebilmektedir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s