Telefon Tutucu Baseus

20181021_203138.jpg

Teknoloji geliştikçe hayatımızı bu teknolojiye adapte edecek eşyalar da gelişiyor, bu eşyaların kimi teknolojik kimi ise değil. Sanırım ilk düşünen ve iyi taklit edenler bu yarışta ayakta kalacak.

Ben de benzeri bir ürün hakkında yazıyorum. Uzun bir araştırma sonucunda aliexpress sitesinden sipariş verdiğim Baseus telefon tutucum elime ulaştı. İsabetli bir seçim olduğundan hakkında 2 satır yazayım ve sizlere önereyim dedim.

Uzunca bir müddet, navigasyona bakarken ya da arayacağım kişilere tuşlama ve ulaşma maksadıyla telefonu sağ avuç içimde tutarak, yan koltuğa atarak, yandaki kişilerden yardım alarak yorucu ve gereksiz bir kullanımda bulunmuştum, üstelik tehlikeli de olabiliyordu, tehlike yaratmasam da tehlike aslında hep etrafımızda biliyorsunuz.

Sonra basit bir sabitleyici alayım dedim, 3-5 tl’ye bile var bunlardan alayım dedim bir tane. Sonra baktım ki onlardan alırsam telefon ekranını kendime döndüremeyebilirim, yana bakarsa kullanışsız olacaktı sonuçta.

Sonra yandan sıkmalı mı olsun, telefon düşer mi filan dedim, alttan da sabitleyicisi olsun dedim.

Ya da mıknatıslı mı alsam dedim, mıknatıslı alırsam telefonun arkasında da bir mıknatıs bulunması gerekecekti, ben kap bile kullanmıyorum. Bir de kap masrafı çıkacaktı, üstüne de mıknatıs zararlı olur mu tartışmaları var…

Sonra dedimki daha pahalı birşey alayım vantuzlu bir şey alayım en iyisi. Cama ya da istenilen yere vantuzlanan ve istediğiniz konuma ayarlanan sabitleyiciler de var.

Sonra baktım ki bu model süper olacak, çok da acelem yok aliexpress’den sipariş vereyim en iyisi. Hem havalandırmaya monte oluyor hem de içerisindeki küçük top sayesinde döndürülebiliyordu. Bu tutacağın bir artısı da yan taraftaki mandalları tek elle sıkıp telefonu tutacağın sırt kısmına dayayınca oradaki tuşa temas edip mandalların kapanmasıydı. Yani lafın kısası tek elle takma ve çıkarma yapabiliyorsunuz.

Bu tutacak şu an için ülkemizde gittigidiyor’da 40 tl, n11’de 50 tl olarak gözükmektedir. Aliexpress’te ben 5 dolardan satın almıştım. Sayacağım kriterlere göre bir karar vermeniz gerekebilir; arabanızın havalandırmasını mı kullanacaksınız, yoksa vantuzlu birşey mi alacaksınız, ya da yapışkanlı olarak mı tutacağı yapıştıracaksınız.. Mıknatıs istiyor musunuz yoksa istemiyor musunuz… Hatta wireless şarj dahil modeller bile var.

Spigen ve Baseus modeller en kalitelilerden olarak gözükmektedir. Bence kullanım sürenize ve aracınıza göre böyle bir aparatı almanız hayatınızı kolaylaştırabilir.

Telefon Tutucu Baseus” için 2 yorum

  1. Güzel duruyor berker, ben nedense daha küçük mıknatıslı bir alternatife yöneldim. Mıknatıs kısmını telefonun kabına yapıştırdım, şimdilik memnunum. Navigasyonu o kadar çok kullanıyorum ki, çok faydalı bir aparat 🙂

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s