Dizi – Dark

Dark Season One

Dark dizisi Netflix üzerinden izleyebileceğiniz merak uyandırıcı dizilerden birisi. Bu yazıyı yazma sebebim size bu diziyi önermek istememdendir. Yazıyı burada bile noktalayabilirim aslında, gerisi biraz laga luga.

Dark dizisini izledikten sonra bu dizi ismini duydukça aklınıza “zamanda yolculuk” kavramı gelecektir. Zamanda yolculuk için çeşitli teoriler mevcut, eminim ki siz de bunlardan birkaçını duymuşsunuzdur.

Bir çok filmde karşımıza çıkan bu kavrama karşı benim epey bir sempatim var, bunun sebebi sanırım biraz buna inanmak ve belki de bunu istemek olabilir. Zamanda yolculuk deyince aklıma geriye gitmek geliyor ama teorilerde ileriye gitmek de var tabi. Bu site ve bu siteden zamanda yolculukla ilgili teori ve film örneklerine ulaşabilirsiniz. Benim düşüncelerime paralel evren ve çoklu evren teorileri uygun görünüyor. Dark dizisinde ise durum aynı evren üzerinden gidiyor gibi gözüküyor, 2. sezonda bununla ilgili daha iyi yanıtlar alacağımızı düşünüyorum.

Zamanda yolculuğu isterdim derken kendi yaşadığım olayların akışını değiştirmek için değil ama geçmişi ve geleceği görmek isteyebilirdim.

Bu vesileyle zaman yolculuğu vari favori filmlerimden birkaçını yazayım, Groundhog Day ve Scrooged; komik birer aile filmi. Edge of Tomorrow; aksiyon içeren bir film. Happy Death Day; komedi ve gerilim içeren bir film. About Time; aşk ve biraz dramlı bir film. Bill & Ted’s Excellent Adventure; Keanu Reeves’in eski ve değişik bir filmi. Benzer filmleri bu listeden görebilirsiniz.

Bu konudaki son sözümü ileteyim; “Bugünün bilimkurgusu yarının gerçeğidir” sözünü baz alarak herşeyin mümkün olabileceğini düşünüyorum.

Dizi – Dark” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s