2019 Yılı Hedeflerim

teaserbox_894118346

Yeni şeyler benim için motivasyon kaynağıdır. Yeni bir yıla girmiş olmak da öyle. Girdiğimiz yeni yılda hepimizin hayatının iyi yönde değişmesini diliyorum. Bazen dilemek yetmez, dilekleri mümkün kılmak için irade gücümüzü kullanmamız gerekir. Bu yazımda 2019 yılında hayatımı iyi yönde değiştirmek için neler yapmayı hedeflediğimden  bahsedeceğim.

Hedeflerimin hemen hemen hepsi fikri. Bunun sebebi kaydettiğim fikri gelişmeler beni hep mutlu etmiştir ve fikri gelişmelerin beraberinde maddi gelişmeleri de getireceğini düşünüyorum. Zaten dünyadaki en kıt kaynak bilgidir. Bildiğimiz kadar zenginiz, bildiğimiz kadar yaşarız, bildiğimiz ölçüde güçlüyüz.

2019 yılı hedeflerim şunlar :

 • 52 adet blog yazısı yazmak ve paylaşma
 • 25 Kitap okumak
 • Her gün bir şey öğrenmek ve öğrendiklerimi kaydetmek
 • Devam ettiğim Master programını başarılı bir şekilde bitirmek
 • Yabancı dilimi geliştirmek
 • Bir Doktora programına kabul almak ya da Avrupa ve ya Amerika iş bulmak
 • Matematik ile günlük aktif olarak uğraşmak
 • Aylık en az 150 kilometre koşmak
 • Her iki günde bir evde vücut ağırlığı ile halter çalışmak
 • Sosyal medyada ve internette olabildiğince az vakit geçirmek
 • En yakın arkadaşlarımla ekonomik getiri ihtimali olan bir proje fikri geliştirmek ve uygulamaya başlamak
 • Olabildiğince az yemek ve az tüketmek

 

Yazmak ve okumak beni hep mutlu etmiştir. Bu sebeple yazma ve okumayla ilgili hedeflerim var. Ayrıca yazma uğraşı en kolay yaratıcı eylemlerden birisi yanınızda bir kalem ve kağıt varsa her yerde ve her zaman yazılabilir. Okumak da yazmak gibi kolay yapılabilen bir eylem. Okumalarımı Goodreads web uygulamasını kullanarak kayıt altına alıyorum ve bu sene için kendime 25 kitap okuma hedefini bu uygulamada koydum.

Her gün bir şeyler öğrenmek olarak koyduğum hedef biraz açık uçlu çünkü öyle olmasını istedim. Bazen alakasız gibi gördüğümüz fikirler bir araya gelerek yaratıcı bir fikir ortaya koymamıza yardımcı olabilir.

Hali hazırda devam ettiğim master programını bitirmek benim için önemli. Bir buçuk senedir bu programa devam ediyorum. Bir ay sonra derslerim ve sınavlarım bitecek ve sonrasında tez çalışması yapacağım.

Tezimi yazarken yabancı dilimin kusursuz olması önemli. Yazdığım tez açık olmalı ve fikirleri en kısa yoldan iletmeli. Bu sebeple yabancı dilimi geliştirmek için çalışmalar yapacağım.

Master programının ardından PHD yapmayı ya da Avrupa ve ya Amerika’da iş bulmayı hedefliyorum. Bu iki hedef de kariyerim açısından önemli. Hangisinin olacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Yüksek lisans öğrenimim öncesinde matematik den her zaman korkmuştum. Bunun sebebi ise matematiği anlayamamış olmamdı. Yüksek lisans çalışmalarım esnasında matematikle ilgili çok şey öğrendim ve matematiği anlamaya başladım. Bundan dolayı kendimi bu alanda geliştirmeyi hedefliyorum.

Fransa’ya gelmeden önce atletizm sporuyla aktif bir şekilde ilgileniyordum. Buraya gelince bu sporla ilgilenemez oldum. Burada atletizm yerine koşuyorum. Bu sene koşma çalışmalarımın daha düzenli olması için kendime aylık bir hedef koydum. Koşmak tek başına yeterli olmadığı için de evde vücut ağırlığıyla halter çalışmaları yapmayı hedefliyorum.

Sosyal medyada ve internette harcadığım zamanın büyük çoğunluğunun vakit kaybı olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple bu ikisini az kullanmayı hedefliyorum.

En yakın arkadaşlarım Berker, Arif ve Osman ile olmak beni mutlu ediyor. Beraber iş yapma fikri üzerinde uzun zamandır düşünüyoruz. Bu konuda somut bir şeyler yapmayı hedefliyorum.

Fiziksel formumu koruyabilmek için ve yediğim şeyleri zevkle yiyebilmek için az yemeyi ve sadece acıktığım zaman yemeyi hedefliyorum. Tüketmek için insanların motive edildiği şu günlerde ihtiyaçlarım haricinde olabildiğince az tüketmeyi hedefliyorum.

Benim 2019 yılı hedeflerim bunlar. Yeni yılın sizler için de mutlu ve verimli geçmesini diliyorum. Sizin de hedefleriniz varsa şimdiden yazın ve yakınlarınızla paylaşın. Bu sizi hedeflerinizi gerçekleştirmek için çalışmaya motive edecektir. İyi seneler.

2019 Yılı Hedeflerim” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s