Film önerisi: JoJo Rabbit

jojo rabbitt - ad

Bu filmi iki gün önce izledim: Yapım yılı 2019 ve  filmin türü komedi, drama ve savaş olarak verilmiş. IMDB puanı 8.0 ve  178 binden fazla kişi  oy vermiş. IMDB linkini kullanarak film fragmanına ve oyuncu listesine ulaşabilirsiniz.

Filmin fragmanını izlediğim zaman renklerin canlılığı, karakterin çocuk olması ve ağırlıklı olarak komedi öğeleri içermesi beni filmi izlemeye ikna etti.

Eminim siz de İkinci Dünya Savaşı Almanya’sıyla ilgili birçok film izlemişsinizdir. Bu film de onlardan biri gibi düşünebilirsiniz ama ben öyle olmadığını ve izlemeye değer olduğunu idda ediyorum.

Öncelikle diğer filmlerden farklı olarak burada ana karakter bir çocuk ve İkinci Dünya Savaşı’nın sonuna yakın bir dönemi bir çocuğun gözünden karikatürize edilmiş şekilde görüyoruz. Ikinci önemli farklılık ise filmde komedi öğeleri dram ögelerinden daha ağır basmakta ve insanın içini karartmadan dönem ile ilgili önemli ayrıntılara değinmekte.

Filmin ana karakteri Jojo, küçük bir çocuk ve tek ülküsü arı Alman ırkına yaraşır bir vatandaş olmak yani Nazi olmak. Jojo’nun babası savaşmaya gitmiş ve o annesiyle beraber yaşamakta. Jojo her gün üstüne düşen görevleri yerine getirmek üzere evinden ayrılmakta ve özel eğitimlere katılmakta.

Jojo bir süre sonra evlerinde bir yahudi kızın gizlenmiş olduğunu öğreniyor ve bu gelişme Jojo’nun büyük bir iklemde kalmasına sebep oluyor. Bu andan sonra da Jojo’nun hayatı çok karmaşık bir hal alıyor çünkü okullarda öğrettikleri ile deneyimledikleri arasında çok büyük bir uçurum olduğunu görüyor.

Şimdiden iyi seyirler.

 

Film içinde yayınlandı

Film önerisi: JoJo Rabbit” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s