İki Dizi Önerisi: The Young Pope ve The New Pope Dizileri

Bu yazımda sizlere iki dizi önerisinde bulunacağım: The Young Pope ve The New Pope dizileri. The New Pope dizisi The Young Pope dizisinin devamı olarak çekilmiştir.

The Young Pope dizisinin çekimine 2016 yılında başlandı ve dizi HBO‘da yayınlandı. Başroldeki Jude Law genç Papa Lenny Belardo’yu canlandırmakta. Dizi toplam 10 bölümden oluşmaktadır. Olaylar Vatikan’da geçmektedir. Bir önceki papanın ölümünden sonra kardinaller Vatikan dış işleri bakanı ve bir kardinal olan Angelo Voiello‘nun etkisi altında yönetilmesi kolay ve tecrübesiz bir papa seçmeye karar veriyorlar. Angelo Voiello diğer kardinaler üstünde büyük bir etkiye sahip çünkü diğer kardinallerin bütün kirli çamaşırlarından haberdar. Lenny Belardo yönetilmesi kolay birisi görüldüğü için seçiliyor ve tam da bu noktada kardinaller için işler ters gitmeye başlıyor çünkü kısa sürede seçilen kişinin aslında yönetilmesi kolay olmadığı anlaşılıyor.

The Young Pope dizisindeki olaylar kiliseyi, Papayı, Vatikan’ı ve Vatikan içerisinde dönen entrikaları, kardinallerin güç savaşlarını ve Lenny Belardo’nun özel ve kamusal yaşamını odağa almaktadır. Dizi sürükleyici ve kısa (sadece 10 bölüm) bir dizi. Bitirmeden bırakamayacaksınız.

The New Pope dizisi 2020 yılının başında The Young Pope dizisinin devamı olarak çekilmiştir ve 9 bölümden oluşmaktadır. Bir önceki dizi gibi bu da HBO’da yayınlandı. The New Pope dizisinde oyuncuların arasına yeni papa olarak John Malkovich katılmaktadır. John Malkovich baş rolü Jude Law ile paylaşmakta. Bu dizi eski Papa’nın başına gelen talihsiz olayın ardından yeni papa seçimini ve yeni Papa’nın başına gelen olayları anlatmaktadır. Bir süre sonra ise yeni Papa koltuğunu genç Papa ile paylaşmak zorunda kalıyor. Sürükleyici ve soluksuz izleyeceğiniz kısa bir dizi.

Her iki diziyi de eğlenceli ve ölçülü buldum. Bazı diziler uzatılmaması gereken bir olayı çok uzatırlar ve yeni sezon eski sezonu tekrar etmek zorunda kalır. Bu iki dizi onlardan değil. The New Pope dizi izleyicinin heyecanını son ana kadar diri tutmayı bir önceki diziyi tekrar etmek zorunda kalmadan çok iyi başarmış.

Şimdiden iyi seyirler.

 

 

 

Dizi içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s