Dizi – Brooklyn 9-9

Yeni keşfedip izlemeye başladığım bir diziden bahsetmek istiyorum. Brooklyn 9-9 bir durum komedi dizisi. 2013 yılında hayatına başlayan dizi şu an 7.sezonunda ( 8.sezon onayını aldı ), bölümler yaklaşık 20 dakika sürüyor. Toplam 9 ana karakterimiz var, dizi Brooklyn şehrinde bir karakoldaki dedektiflerin başından geçen absürt olayları konu alıyor ve her bölüm farklı tema işleniyor. Aslında absürt olaylar yaşanmasının sebebi karakterlerin öyle olmasından kaynaklanıyor 🙂 Polisiye dizisi olduğu için konu anlamında sorun yaşanmıyor çünkü bir çok vaka var.

Çok kısa bir şekilde karakterleri anlatacağım.

Eğer bir başrol olacaksa o dedektif Jake Peralta olacaktır. Kendisi çocuk ruhlu, hayatı tamamen eğlence ve oyun üzerine kurulu ama mesleğini de bir o kadar önemseyen, vaka çözme uzmanı en iyi dedektiflerinden biri. Esprileri, olaylara bakış açışı ve tepkileri muazzam.

Diğer karakterimiz Charles Boyle ise Jake’in en yakın arkadaşı ve kendisine tapıyor. Uzmanlık alanları yemekler, squash ve kadınlara bağlanmak 🙂 Eminim ki herkes böyle bir yakın arkadaş ister.

Jake ile aralarında müthiş bir yarış ve müthiş bir çekim olan Amy Santiago ise okullarda ve iş hayatındaki çalışkan karakterimiz. Yüzbaşı olma hayaliyle yanıp tutuşan Amy, günün 24 saatinde 25 saat çalışabilir 🙂

Gina esasen bir polis memuru olmamasına karşın ekipte kendisine yer bulmuş ilginç bir karakter. Mükemmelliyetçiliği, insanlarla iletişimi ve sosyal becerisi üst düzeyde. Tam bir telefon bağımlısı 🙂

Birbirinden ayıramadığım 2 dedektif Micheal Hitchcock ve Norman Scully. Dedektif demek zor ama böyle garip tiplerin dizide olması bence çok hoş. Ekibe dahiller mi dahil değiller mi onlar da bilmiyor 🙂 Olaylardaki küçücük varlıklarında bile 1-2 absürt cümleyle beni güldürebiliyorlar.

Dedektif Rosa Diaz poker face suratıyla ve bir kaya gibi sert tavırlarıyla olaylara tamamen mantık çerçevesinde yaklaşabilen bir karakter. Zamanla onun dizi içerisinde yumuşadığını, arkadaşlık kavramına önem verdiğini gördükçe kalbimizi yumuşatıyor.

Bu 7 dedektifin ( Gina’yı da dedektif sayıyorum ) bağlı olduğu çavuş Terry Jeffords heybetli bir görüntüsü olmasına rağmen, ailesine ve ekibine düşkünlüğüyle kalplerimizi kazanan sevecen bir karakter.

Ve bu muazzam garip ekibin başında yüzbaşı Raymond Holt 🙂 Çok sevinse de, üzüntüsünden kahrolsa da yüzünde bir kas parçası kıpırdamayan yüzbaşı, tecrübesi ve bilgi birikimiyle ekibin en güzle parçalarından bir tanesi. Zamanla olan ekiple uyumu da ekibin bir aile oluşunun aslında en güzel göstergelerinden.

Ben diziyi sevdim, üst üste çok bölüm izlemelik bir dizi değil. Arada açıp çıtırlık 2-3 bölüm izlemek adına birebir. Yorumlarınızı bekliyorum.

Dizi içinde yayınlandı

Dizi – Brooklyn 9-9” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s