Film – Contratiempo

Jose Coronado, Ana Wagener, Bárbara Lennie, and Mario Casas in Contratiempo (2016)

Sizlere Görünmeyen Misafir olarak Türkçeye çevrilen, orjinal ismiyle Contratiempo filmini önermek için bu yazıyı yazıyorum. Suç ve gizem filmlerini seviyorsanız bu filmi kesinlikle beğeneceksiniz, gözüm kapalı önerebilirim.

Filmin yazarı ve yönetmeni Oriol Paulo, önde gelen filmleri arasında El Cuerpo ve Durante la tormenta da yer alıyor. Netflix kullanıyorsanız Durante la tormenta filmini La Casa de Papel’deki profesörün oynadığı Fırtına Anı olarak hatırlayacaksınız.

Filmi IMDB’de yer alan top 250 listesini incelerken farkettim. Şu an için 240. sırada yer alıyor. Bu aralar film izlemeye daha bir vaktimiz olabiliyor mevcut koşullardan dolayı. Benim gibi fazla film izleyebiliyorsanız gereksiz tercihler ve film seçmede zorlanmalar yaşamanız mümkün. Bazen meraktan dolayı ya da işi şansa bırakarak kötü film tercihleri yapabiliyoruz. Aslında bu risklere pek girmemek gerek. Rotten Tomatoes ve IMDB‘nin puanlamalarına göre gidecek olursak üst sıralarda izlememiş olduğumuz filmler mutlaka vardır. Önceliği bunlara verirsek pek pişman olmayacağımızı düşünüyorum.

Filme dönecek olursak, özet konu olarak başarılı bir girişimcinin cinayetle suçlanması ve bir uzman yardımıyla savunmasını hazırlayabilmek için 3 saatinin bulunmasını söyleyebiliriz. Film bu 3 saatlik hazırlık kısmında karakterin olayları aktarmasıyla geçiyor. Bence soluk soluğa izlenecek filmler kategorisinde yer alıyor 🙂 şimdiden iyi seyirler..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s