Tatil – Mola Cunda Beach – Cunda

Ayvalık Cunda’da bulunan, Temmuz 2020’de 2 defa gittiğimiz, Mola Cunda Beach tesisini sizlere önermek için bu yazıyı yazıyorum.

Yakın bir arkadaşım Cunda’da bir otel işlettiğinden dolayı yaklaşık 10 yıldır o civarlara uğramaktayız. Bu yıl virüs dolayısıyla tatil işleri biraz değiştiğinden ötürü etrafta gidilebilecek beach tarzı yerleri araştırdım ve Mola Cunda Beach’i bulmuş oldum.

Ücret ve Menü

Hafta arası 2 gün üst üste olacak şekilde plajda bulunduk. Kişi başı 130 tl giriş ücreti vardı. Bu ücretin yarısını (65 tl) yemek-içmekte kullanıyorsunuz. Hafta sonları ise ücret 180 tl olmaktaydı o tarihlerde. Ücret çok gibi görünse de, menüsündeki zevkli ve doyurucu yiyeceklerle 65 tl’ye bir iki içecek de alarak fevkalade doyuyorsunuz. Menüsüne de bu linkten ulaşabilirsiniz.

Deniz ve Konum

Cunda’da rüzgâr durumuna göre her yerden her zaman denize rahat girilemeyebiliyor. Plajın bulunduğu Patriça koyu bildiğim kadarıyla rüzgârlardan etkilenmiyor. Uzun ayak basabilme mesafesine sahip, geniş, kumlu, berrak ve dalgasız denizi küçük çocuklu ailelere keyifli vakitler geçirtebilecek özellikte olmakta. Plajın kumla oynamak için küçük bir bölümü de var.

Şezlong veya büyük minderlerde çim alanların üzerinde güneşlenebiliyorsunuz. Bizim tercih ettiğimiz konum zeytin ağacı vb. ağaçların yanı olmuştu. Çimenlerle birlikte daha doğal bir his ve gölge veriyor bence.

Patriça koyuna giderken yol biraz bozuluyor ve daralıyor. Bu konuya dikkat etmeniz gerekebilir. Ayrıca Mola Beach’e gideceksiniz, otelinden kalkan servisi de kullanabiliyorsunuz. Otelin konumu plajdan 7,5 km civarında uzaklıkta, merkezde olmakta.

Plajın çocuklarınızla ve arkadaş grubunuzla zevk alabileceğiniz dinlendirici ve rahat bir ortama sahip olduğunu düşünüyorum.

Çadır Konaklama

Otel’de konaklama yapmadığımızdan bu konuda yorum yapamıyorum; ama bölgeye göre farklı tarza sahip otellerden biri olarak gözüküyor. Tabi ücreti biraz yüksek olabilir. Ayrıca plaj kısmının yanında karavan ve çadır konaklama seçeneği bulunan bir kamp alanı olmakta. Linkten görebilirsiniz epey teknolojik gözüküyor.

Cunda

Cunda’yla ilgili çok yazılan çizilen, önerilenler var. Ben de ufaktan muhtemelen bildiğiniz yerleri önereyim.

Yemek için Uno’yu, pasta ve kurabiye için Karadeniz Pastanesi’ni, farklı kokteyl deneyimleri için Orman Cafe’yi deneyimlemenizi öneririm.

Ayvalık tostunu ve meşhur lokmacıyı da es geçmemek gerek..

İyi tatiller dileklerimle..

Tatil – Mola Cunda Beach – Cunda” için 4 yorum

  1. Evet deniz büyük olasılıkla kum, yazıda da güncelleyeyim. Aklıma birlikte gittiğimiz dibi balçık ve içi görünmeyen deniz geldi. Limana yakındı Cunda’da 🙂 nasıl girmiştik yahu ona..

    Beğen

  2. Cunda’nın böyle kaliteli bir beache ihtiyacı vardı bence, çok güzel olmuş. İlk fırsatta denemek istiyorum. Gündüz buradayız, akşam kokteyl için Quaff’tayız 🙂

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s