Eski Yeni Türkiye’nin Çılgın projesi: Bolu Şatoları

Türkiye'nin şatoları

Bu yazımda eski bir haberden bahsedeceğim. Üzerinden çok zaman geçmiş olmasına rağmen komik bulduğum için bu konuyla alakalı düşüncelerimi yazmak istedim. Her Arap’a bir Şato mottosuyla yapımına Bolu’da başlanmış Burj Al Babas projesi hakkında internette birçok haber bulmak mümkün.

Wikipedia makalesine göre 2014 yılında Mudurnu yakınlarında yapımına başlanmış ve toplamda 732 Şato olması planlanmış.  2019 yılı itibariyle 587 şatonun yapımı tamamlanmış. DW’nin haberine göre proje maliyeti yüz milyon dolarmış ve her villayı beşyüzbin dolara satmayı planlamışlar.  Sonuç olarak resimlerden de kolayca anlaşılacağı üzere şirket iflas etmiş.

google-maps-şato
Şatolar Google Maps resminden anlaşılacağı üzere tarım alanlarının içerisine bir ormanın yamacına yapılmış

DW’nin haberindeki kişiler dış mihrakların ve kötü niyetli basının Türkiye üzerinde oyun oynamasından dolayı bu villaları satamadıklarını söylüyor. DW’nin ilgili video haberine linki kullanarak erişebilirsiniz. Videoyu izlemenizi öneririm çünkü çok kısa ve ibretlik. Bloomberg’in şirketin iflasıyla ilgili hazırladığı habere linki kullanarak erişebilirsiniz.

Benim bu konuyla ilgili düşüncem şu: Projeye nazar edip satışlarını etkilememek için proje sahipleri totem yapmışlar ve projenin bitmiş haline hiç bakmamayı kararlaştırmış olmalılar. Bu sebeple şatoların neden satamadığını göremiyorlar. Yoksa şatoların neden satamadığını görememek için kör olmak lazım diye düşünüyorum.

Bu arada projeyi beğenen Arap kardeşlerimiz de yok değil. Google Maps üzerinden projeye yorum yaparak desteklerini göstermişler.

arap desteği

Sonuç olarak Yeni Yeni Türkiye vatandaşları çok dikkatli olmalı çünkü dış mihraklar ellerinden geleni yapmak vasıtasıyla bizim ilerlememize mani olmayı kafalarına koymuşlar. Bu halis şato projesini bile engellediklerine göre gelin ne kadar güçlü olduklarını siz görün.

Eski Yeni Türkiye’nin Çılgın projesi: Bolu Şatoları” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s