Kitap – I’m Thinking of Ending Things

Storytel uygulaması üzerinden dinlediğim bu kitabı sizlere önermek istedim. 224 sayfa sayısıyla çok da uzun olmayan bir solukta okunabilir duruyor. Kitapta gizem unsurları ağır basıyor diyebilirim. Kitaptaki yolculuğu da dikkate alarak bilinmeyene yolculuk olarak bir özetleme yapılabilir.

Filmi Netflix platformunda da görebilirsiniz. Filmin IMDB puanı 6,8 olmaktadır. Henüz filmi izlemedim ama bu puana ve kitaba göre ortalamadan iyi olması konusunda beklentilerim var. Kitabı okumadan önce oyuncuları görmüştüm ve okurken bu oyuncuları hâyâl etmiştim. Filmi izlediğimde bu hâyâlin ne kadarının doğru olduğunu göreceğim.

Eğer kitabı okuduysanız, bu linkte goodreads sitesinde yapılan kitabın sonuyla ilgili açıklamayı bulabilirsiniz. Aşağı yukarı ben de benzerini düşünmüştüm. Değişik sonu olan kitaplardan diyebilirim.

Kitabın tanıtımı için aşağıdaki videoyu paylaşmışlar.

Kitabın yazarı Iain Reid‘in diğer kitabı Foe‘u da şu an okuyorum. Foe kitabının da film hakları alınmış. Bu kitabın filmini de merakla bekliyor olacağım, bu kitabı bitirdiğimde hakkında tekrar yazacağım.

Son olarak, kitabı bitirdiğimde aşağıdaki şarkı aklıma gelmişti, eğer kitabı okuduysanız sizin de kitapla çağrıştırdığınız şarkıyı duymak isterim.

Kitap – I’m Thinking of Ending Things” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s