Dizi – It’s a Sin

ciekabailey on Twitter: "#ItsASin Rajat M Bose @mathewbose plays Dr  Sullivan in episode 5 of Russell T Davies' new drama, 'It's A Sin'. Starts  tonight on C4 at 9pm.......… https://t.co/6TG6hWZPp3"

Bu yazıda sizlere epey komik başlayan ve bir o kadar da hüzünlü biten 5 bölümlük mini bir dizi önerisinde bulunacağım. It’s a Sin, 1981 ve 1991 yılları arasında AIDS’in İngiltere’de yayılmasını bir grup erkek ve yaşamları üzerinden konu alarak ilerliyor. Bu özetlemede sizi rahatsız eden birşey yoksa mutlaka izlemenizi öneririm.

Dizinin müziklerine bu linkten spotify üzerinden ulaşabilirsiniz. O yıllara ait güzel şarkılar yer alıyor.

Başrol oyuncularından Olly Alexander’ın It’s A Sin şarkısının coverını aşağıda iletiyorum. Olly Alexander ayrıca Years & Years grubunda şarkıcı olarak yer almaktadır. Şu an grupta tek başına olsa da grup ismini kullanmaya devam etmektedir.

Dizinin ismi en başta boys olarak düşünülmüş sonrasında The Boys dizisiyle karışmaması için vazgeçilmiş. Dizide oynayan karakterler gerçek hayatta da gey olmaktadır. Yapımcı, böyle oyuncu seçiminin duyguları yansıtmak adına daha doğru olacağı yönünde düşünmüş. Tartışmaya açık olsa da bu konuya girmiyorum.

Dizinin yayınlanmasından sonra İngiltere’de HIV testi uygulanmasında 4 kata kadar artış görülmesi de dizinin başarılarından biri sayılabilir.

Trailerı da aşağıya bırakıyorum.

İyi seyirler !

Dizi – It’s a Sin” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s