Film – Loft

Ten Tracks Today – 12th June 2011 | Reel Music

Bu postta sizlere 2008 yapımı bir Belçika filmi olan Loft’u önermek istiyorum. Loft, çatı katı demek oluyor, filmin de önemli bir bölümü çatı katındaki bir olayla ilgili olmakta. Çok da spoiler olmayacağı için ve bu konuya da değinmek üzere yazdığım için söyleyebilirim ki filmde aldatma konusu büyük bir yer tutmakta.

Aşağıda ülkelere göre aldatmanın ahlaki olarak uygun görülmeme oranlarını görebilirsiniz. Bu linkte ise aldatma konusunda değişik verilere ulaşabilirsiniz.

Verilerde aldatmanın kabul edilebilirliği ve ahlaki bir sorun olup olmama durumu da araştırılmış. Araştırmanın sonucuna göre genel görü aldatmanın yanlış olduğu yönünde olsa da aldatma oranı bunun tersini söylüyor.

Benim kendi düşünceme gelecek olursak, tabi ki özgür bir dünyadayız, herkesin farklı görüşleri olabilir. Aldatmak derken kimileri düşünceyi bile yeterli bulabilirken kimileri bir temas olmasını ölçü edinebilir. Esasen insanları ve kendimizi hiçbir zaman kandırmamak gerektiğini düşünüyorum. Aldatmak bir nevi de yalan söylemek oluyor. Bu gözle bakıldığında geçerli bir sebep yoksa ya olduğun gibi görünmeli ya da göründüğün gibi olmalı diye düşünüyorum. Aksi için geçerli bir sebep ne olur bilemiyorum tabi 🙂

Tekrar filme gelecek olursa aynı yönetmen tarafından 2014 yılında The Loft olarak ingilizce versiyonu çekilmiş, hatta bir oyuncu da Belçika versiyonundaki aynı rolünü oynamış. Belki bu versiyonu izlemek istersiniz diye belirtiyorum. Ayrıca 2010 yılında Hollanda versiyonu çekilmiş, Belçika’nın kullandığı dil ile benzer olduğunu düşünsemde, tekrar çekmek için bir düşünceleri vardır elbet.

Amerikan versiyonunun trailerini aşağıda iletiyorum.

Film bol karakterli ve şaşırtmalı diyebilirim, iyi seyirler !

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s