Dizi – Westworld

Jonathan Nolan ve eşi Lisa Joy’un yaratmış olduğu Westworld dizisini sizlere önermek istiyorum. Jonathan Nolan‘ın adının geçtiği sinema işlerini biliyorsanız bu dizinin kalitesinin de benzer olarak yüksek olduğunu göreceksiniz.

Dizi yapay zeka ve insanımsı robotları konu almaktadır. 1973 Westworld filminden esinlenerek yazılmış bir hikâyeye sahip olmaktadır. İlk sezondaki gizem ve şaşırtmacalar özellikle ikinci sezonda da devam ediyor. Fakat bu düşündürücü unsurlar Dark dizisindeki gibi sizi yorabilir. Bu yorulmayı ve tabiri caizse beyin yakma ihtimalini göze alıyorsanız mutlaka bu diziyi deneyin derim.

Matrix, Jurassic Park ve Rocky serileri gibi aşağı doğru düşen bir puanlamaya sahip olduğunu söyleyebilirim, gene de izlemenizi tavsiye edeceğim şu ana kadar gelen 3 sezon itibariyle. Tanınmış oyuncuların performansı da sizi diziye bağlayacaktır.

Dizinin müziklerini Game of Thrones’da da karşınıza çıkan Ramin Djawadi yapmıştır, ilk sezonun listesine bu linkten ulaşabilirsiniz. Tüm sezonların müzikleri bence önerilir seviyede olmaktadır, deneyin derim.

Son yorum olarak Westworld dizisi Black Mirror için de benzerini düşündüğüm neden olmasın denebilecek bir senaryoya sahip. Bu hikâyelerden pek de uzak olduğumuzu düşünmüyorum. Bilmediğimiz neler oluyor, ta ki bilene kadar, o zaman inanıyoruz ve çok da çabuk alışıyoruz bu değişimlere. Telefonun yokluğu, internetin yokluğu o kadar uzak geliyor ki; ama pek de uzak geçmişte değil aslında.

Diziyi izleyince anlam vereceğiniz bir posterle giriş yapmıştım, gene benzer bir posterle yazıyı sonlandırıyorum.

İyi seyirler !

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s