Dizi: The White Lotus

Bu yazım The White Lotus isimli dizi hakkında. The White Lotus Hawaii de zenginler tarafından tercih edilen ultra lüks bir otel. Dizide anlatılan olaylar bu otelde geçmek. Yazımda dizinin içeriğiyle ilgili fazla detay vermeden dizi hakkında düncelerimi aktaracağım. Dizi 2021 Haziran ayında HBO üzerinden gösterime girmiş. Dizinin 1. sezonu sadece 6 bölüm ve her bölüm yaklaşık 1 saat uzunluğunda. Tahminim dizinin 2. sezonunun olmayacağı yönünde. Dizinin IMDB sayfasına linki kullanarak erişebilirisiniz.

Dizide anlatılan olayların merkezinde otele konaklamak için gelen konuklar ve otelin genel müdürü var. Kapak resminde paylaştığım fotoğrafta otel çalışanları gelen konukları karşılamak için bekliyorlar. Otelin konukları zengin olmalarına rağmen çeşitli problemlere sahipler. kimisi problemlerinin farkında kimise değil. Dizinin içeriğiyle ilgili değinmek istediğim son nokta ise dizinin başlangıcıyla ilgili: Dizinin başında ana karakterlerden birisini tatilden dönerken görüyoruz, yani dizi olayların sonuyla ilgili bir ip ucu vererek başlıyor. Sanırım bu izleyicinin merakını körüklemek için yapılmış.

Dizideki görüntüler ve renklerin zenginliği beni etkiledi. Ses ve müziğin görüntülerle bu kadar iç içe kullanıldığı bir dizi daha önce izlememiştim. Görüntülere dizinin o anki temposuna göre Hawaii yerlilerine ait olduğunu düşündüğüm çeşitli müzikler eşlik etmekte. Bu müzikler benim kulağıma hoş geldi. Oteldeki suitlerin büyüklüğü ve bu suitlerin dekorunda kullanılan renkler ayrıca ilgi çekici.

Dizinin ilk üç bölümünün temposu çok yüksek. Başlangıçta yüksek temponun dizinin sonuna kadar devam edeceğini düşünmüştüm ama izledikçe öyle olmadığını gördüm. Dizinin 2. sezonunun çekileceğini düşünmüyorum çünkü anlatılan hikayenin ana karakterlerle çok ilintili olduğunu düşünüyorum. Şuanki düşüncem bu dizinin 2. sezonu olursa izlemesinin sıkıcı olacağı yönünde.

Sonuç olarak, The White Lotus’un izlemeye değer bir dizi olduğunu düşünüyorum ve izlemenizi öneriyorum. Eğer izlerseniz veya zaten izlediyseniz görüşlerinizi yorum olarak paylaşmanızı rica ediyorum. Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle.

Dizi: The White Lotus” için 2 yorum

  1. Berker, 2. sezona bakacagim. Diziye nasil devam ettiklerini cok merak ediyorum cunku dizi pek devama izin vermeyecek sekilde bitmisti. Benzer bir olayin gectigi baska bir dizi cektilerse olmaz cunku dizinin ismi ve muzikleri white lotus oteli icin hazirlanmisti. Ikinci sezonu izleyip bir yazi yazarim 🙂

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s