Koşu – Frig Ultra

Merhaba bu yazıda sizlere Afyonkarahisar’da katıldığım koşu olan Frig Ultra hakkında bilgilendirme yapmak istiyorum. Aşağıdaki videoyu izlerseniz koşunun yapıldığı yer hakkında genel bir bilgi sahibi olabilirsiniz. Açıkçası böyle yapıların bulunduğunun farkında değildim koşu alanına gitmeden önce. Frigler’in yaşadağı mağara ve taş yapıları görmek gerçekten güzel bir tecrübeydi. Üstelik gece vakti koşu alanına varmıştık ve etrafta kimselerin bulunmadığı o gece sakinliğinde bu yapıları gözlemlemek ayrı bir güzellik olmuştu benim için.

Uçsuz bucaksız görünen bu taş yapıların ve vadinin içerisinde koşarken arasıra kendime kanatlar yaparak kendimi daha da bir özgür hissetmiştim. Tekrardan aynı tecrübeyi edinmek ve hatta belki daha uzun veya kısa koşulara ailece ve dostlar eşliğinde katılmanın daha da keyfi artıracağını düşünüyorum.

Canınızı çektirecek olsa da birazcık bahsedeyim 🙂 Afyon’a giderseniz çarşıda kaymağın epey ucuz olduğunu göreceksiniz, kaymaklı lokum, kaymaklı ekmek ve ayva tatlısı güzel anılar yaratabilir. Bir de sucukların tadına bakabilirsiniz. (Veganlar duymasın)

12 km olarak bu koşuya katılmıştım. 6 km, 22 km ve 54 km seçenekleri de var. Ayrıca Karahisar Kalesi merdiven yarışı seçeneği de bulunuyor. Koşuya başlarken Kıraç’ın Karahisar Kalesi şarkısıyla iyi bir gaz veriyorlardı 🙂 Koşu sonrasında ise güzel enerji depolama hizmetleri oluyor. Bu tarz etkinliklere katılıyorsanız bu sponsor desteklerini bilirsiniz. Tabi bazen bizlerin verdiği para da gerekebiliyor. Ama güzel anı olarak size katkı sağlıyor böyle etkinlikler.

Nacizane fikrim olarak bu yazı vesilesiyle koşmanızı tavsiye edeceğim. Aman ben yapamam, edemem demeyin. Yürüyüşle de olsa başlayın. Aynen merdivenleri çıkmak gibi yavaş yavaş ilerleyeceksiniz tabi eğer isterseniz. Ayakkabım yok, giysim yok gibi bahaneler zaman içinde yok olacaktır. Keyif almaya başladıkça desteğinizi de artıracaksınız ve gerek ekipman eksiği olsun, gerek motivasyon gerekse kondisyon eksikliği olsun bir şekilde tamamlanacaktır.

Sporun hayatınızdan eksik olmaması dileklerimle..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s