Mantra Şarkı – Mul Mantra – Snatam Kaur

For security reasons, your mantra needs to be at least six characters  long." - Barron's Cartoon -

Mantrayı muhtemelen duymuşsunuzdur. Ufak bir tanımlama yapayım gene de, Sanskrit dilinde zihne ya da düşünmeye araç olmak anlamına geliyor mantra. Mantra, tekrarlanan kelime grupları ve seslerden oluşabiliyor. Zihnimizi sakinliğe ve sessizliğe götürmeye araç oluyor. Mantrayla yapılan düşünme daya yoğun ve efektif oluyor. Kurtuluş getiren zihinsel aktivite anlamına da geliyor ayrıca. Spiritüel titreşimlere çekim yapan ya da odaklanan bir magnet görevi de görebiliyor bu mantralar.

Neymiş be bu mantralar böyle. Bir tanımlama vermeden geçmeyeyim dedim, ne kadar tanımlama yapsak da mantra deyince tanımlayamadığım bir his yaratıyor içimde, tanımlanmasına tanımlanır da, neyse..

Daha önce de bazı yazılarda bahsettiğim Snatam Kaur mantraları şarkı olarak düzenlemektedir. Bu şarkıların gerçekten içimde titreşim yarattığını söyleyebilirim. Loreena McKennitt şarkılarında da benzer etkiyi görüyorum. Aslında enerjimizi yükselten her şarkı bir mantra görevi görebilir.

Aşağıda paylaştığım Mul Mantra hakkında Snatam Kaur’un yazısını buradan görebilirsiniz. Vaktiniz varsa bir göz atın derim. Waheguru Wahe Jio’nun da ferahlık verdiğini söyleyebilirim.

Namaste diyerek bitirelim bu yazıyı da..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s